Prof. Dr. Ahmet Taşağıl

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü

 • Kategoriler

 • Arşivler

Fotoğraflar

petroglif.JPG
Mandal Hairhan / Moğolistan (2006) Kaya resimleri.     

     

               
lena-59.JPG
Lena Irmağı Kenarında Bulunan Kaya Resimleri (2006)
kyrgyzistan-018.JPG

Kırgızistan / Tarih Müzesi’nin bahçesinde Taş Heykeller (2005)

dcp_3050.JPG
Kırgızistan, Koçkar (2005). İçerik yönünden hemen hemen birbirinin benzeri olan yazıtlarda “Er adım Asık on ok” cümlesi okunmaktadır.

01-43.JPG
  Kırgızistan / Taşrabat (2005) Çin sınırına 85 km. kala tarihî bir kervansaray. İpek Yolu üzerinde olan bu Taşrabat Kervansarayı’nın kim tarafından yapıldığı bilinmiyor.

32 Yanıt to “Fotoğraflar”

 1. ENGİN ŞAHİN said

  Ahmet Taşağıl hocama sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Ülkemizin yetiştirdiği ender tarihçilerden birisidir.

 2. Ramazan Gökçe said

  Ülkemizin yetiştirdiği değerli Tarih profesörü Ahmet Taşağıl,a selam olsun

 3. mahmut demirci said

  merhaba ahmet hoca orta asya üzerine bir numara

 4. bayram günsili said

  hocam sizi gördüğüme sevindim.MSÜ tarih ilk mezunlarından

 5. şenol Bağ said

  hocam ilyasköy seninle gurur duyuyor rektör yardımcısı görevinde başarılar diliyorum SAHAVET hala sag olsaydı bu sayfaları okusaydı cok isterdim

 6. adnan uysal said

  hocam seni özledik
  bizim naçiz berber dükkanımıza seni misafir etmek isteriz.
  köyümüzün medarı iftarısın
  başarılar değerli hocam

  adnan uysal

 7. Engin Şahin said

  Ahmet TAŞAĞIL hocam seni gerçekten çok seviyoruz.Ahmet Taşağıl hocamın rektör yardımcısı olduğunu duyduğum gün çok mutlu oldum.Çok mutlu olmamın sebebi ise çok farklı.Ahmet hocamı günün birinde Mimar Sinan Üniversitesinin rektörü yada Türk Tarih Kurumu’nun başkanı olarak görmeyi çok arzu ediyor bunun için kendisine dua ediyorum.

 8. Mehmet GÖKTEPE said

  Hocam ilk kez sizinle derse dün girdim çok zevkli bir dersti umarım hep böyle devam eder. Sizi daha iyi yerlerde görmek bizleri gururlandırır.

 9. ahmetcim sizinle gurur duyuyorum

 10. özlem said

  böylesine basarılı bırının ögrencısı olmanın gururunu yasiyorum.biz gerçekten çok şanslıyız hocam.yolunuz acık olsun

 11. Ramazan Gökçe said

  Ahmet Hoca,nın yurt dışına ve yurt içinde konferanslara gittiğini biliyorum,ne zaman köyde bir düğün cenaze olsa Ahmet Hoca orada,,Köyünü hiç bir zaman göz ardı etmemiş ender bir kişilik,Yolun açık olsun Ahmet Hoca

 12. onur said

  HOCAMA EN DERİN SEVGİLERİMİ İLETİP ONA DEĞERLİ ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM AYRICA KENDİSİ ORTA ASYA TÜRK TARİHİ İLE İLGİLİ TÜRKİYENİN YETİŞTİRDİĞİ ÇOK ÖNEMLİ TARİHÇİLERDENDİR.KENDİSİNİN REKTÖR OLDUĞUNU DUYDUM BU OLAYA GERÇEKTEN ÇOK SEVİNDİM İNŞALLAH EN YAKIN SÜREDE DE REKTÖR OLDUĞUNUDA DUYARIZ YOLUNUZ AÇIK ŞANSINIZ BOL OLSUN AHMET HOCA

 13. seninle gurur duyuyoruz bide şu bizim köyün tarihinde bize bir açıklamalar yapsan mutlu edersin bizleri

 14. CEYLAN TORUNOĞLU said

  Hocam ben ve Yeditepe Üniversitesi Tarih 2.sınıf arkadaşlarımın hepsi sizi tandığımız ve sizden ders aldabildiğimiz için cok mutluyuz.Sizin gibi ender bulunacak bir hocayla ders yapmak bizim için gerçekten şeref verici.Herşey için TEŞEKKÜRLER

 15. mustafa çankaya said

  Ahmet Abimize başarılar dilerim. Bizleri unutmayıp sürekli köyünü ziyaret ettiği içinde teşekkür ederim.

 16. yaşar said

  slm ahmet bey ben asker arkadaşın yaşar harmancı burdur birlikte askerlik yaptık 1990yılında sizi basından hep takip ettim profluğunuzu kutlarım iyi günler.

 17. attila Şimşek said

  1976 dan 1985 e kadar sıra arkadaşım, sınıf arkadaşım, oda arkadaşım Sevgili Prof. Dr.Ahmet Taşağıl
  O zaman dahi bizden farklıydı. O bilim adamıydı. Azmini ve çalışmalarını gururla takip ediyor, yakın zamanda Türk Tarih Kurumu’nun başında görmeyi umut ediyorum. Sevgiler yolluyorum.

 18. KAMİL KARAPELİT said

  Sn:hocam tebrik eder başarılarının devamını dilerim
  ülkemizin ve gençlerin sizin gibi değerli hocalara ihtiyacı var
  inşallah sizi daha güzel yerlerde görmek nasip olur
  ne yazsam azdır sizin için ilyasköy sizinle ne kadar gurur duysa azdır arkadaşım

 19. Doç. Dr. Ümit Kamış said

  Sevgili Ahmet Ağabey,
  Yıllar sonra sizi Teke Tek porgamramında sizi bir Türk Tarihi ile ilgili bir bilrkişi ve bilim adamı olarak görmek gururlandırdı. Benim tıp fakültesi öğrenciliğimin ilk yılında Adnan Ceylan Ağabey vasıtasıyla tanışmamız ve alt üst ev komşuluğumuz aklıma geldi. Bu vesileyle mesleğinizde başarılar diler, selam ve saygılarımı sunarım…

 20. Bünyamin Solak said

  Sayın Prof.Dr.Ahmet Taşağıl Bey; 06.12.2009 tarihinde yayınlanan ”Teke Tek ” programında sizi dinleyince Türk Milletinin bir üyesi olarak sevinip gurur duydum.Allah ilminizi artırsın. Emekli Biyoloji Öğretmeni

 21. hasan sarıçoban said

  iyi çalışmalar hocam ;böyle bir hocamızın olması bizleri herzaman gururlandırmıstır Ahmet Yesevi Ünıversıtesı 2005 yılı mezunları.

 22. Cengiz Çebi said

  Daha önce gönderdiğim bir iletime lütfedip yanıt verdiğinizden olacak bir tanıdık, bir akraba izler gibi izledim sizi Teke Tek’de. Kutluyorum hocam. Altaylı’nın çok da haklı sözüne iştirak ediyorum. Kerameti kendenden menkul onca meddahın kol gezdiği, tv lerde ahkâm kestiği bir memlekette bilimle uğraşan biriyle tanışık olmak inanılmaz derecede mutlu ediyor insanı. İyi ki varsınız. Sağlık ve huzur diliyorum.

 23. Oğuz ÖZÇELİK said

  İyi Çalışmalar Ahmet Bey,

  Pazar günü sizi Teketek programında izledim, Verdiğiniz bilgiler için çok ama çok teşekkür ederm. Kitaplarınızı da en yakın zamanda edinip okumak istiyorum Teşekkürler

 24. Rahim Taşağıl said

  Merhaba Ahmet abi,

  Pazar günü Teke tek programında Türk tarihini tüm Türkiye anlattığın için çok teşekkürler.Özellikle şu dönemde herkesin Türk tarihiyle ilgili bazı bilgileri bilmesi gerekiyor diye düşünüyürum.
  Tüm Türkiye’ye vermiş olduğun engin bilgilerden dolayı her zamanki gibi seninle bir kez daha gurur duyduk,sevgi ve saygılarımla Ahmet abi.

  iyi günler.

 25. hüseyin yaman said

  Ahmet hoca yı teketek programında tanıdım.Türk lüğü ile gurur duyan birisi olarak hocamda bana gurur verdi.Dilerim en üst makamlara gelir.Hocam gibi bilim adamlarına sahip olduğumuz için şanslıyız diye düşünüyorum.Teketek programı yapımcılarına da teşekkür ederim böyle bir değerli şahsiyeti bizlere tanıttığı için.Hocama başarılarının devamı ,sağlıklı uzun bir yaşam dilerim.saygılarımla.

 26. Resimlerin devamını diliyoruz…

 27. Erim Erdemir said

  Ben de Ahmet hocayi “Teke Tek Ozel” programinda tanidim ve çok begendim. Ulkemizin onun gibi tarihçilere çok ihtiyaci var. Bu kadar bos adamin ve sahte tarihçinin içinde, yetiskinlere ders veriyor, gençlere de ornek oluyor. Basarilarinin devamini diliyorum.

 28. kenan üstünsoy said

  SAYIN HOCAM SİZİ TEKE TEK PROGRAMINDA TANIDIM SELAMLAR, TÜRKLER VARMIYDI YOKMUYDU DİYE KONUŞUYORDUNUZ, FATİH ALTAY LIYLA BARDAKCININ KENDİLRİNDE ŞÜPHELERİMİ VAR GALİBA,

 29. Barbaros UYSAL said

  HOCAM SAYGILAR… SİZİ TEKE TEK PROGRAMINDA TANIDIM. YAŞAYAN EFSANESİNİZ .ALLAH UZUN ÖMÜRLER VERSİN. TÜRK’ÜM DEMENİN IRKÇILIK SAYILDIĞI ,ŞU GÜNLERDE SİZİN GİBİ İNSANLARIN OLDUĞUNU ÖĞRENMEK MUTLU ETTİ BENİ. SİZİN GİBİ HOCALARA İHTİYACIMIZ VAR HERZAMAN TV DE GÖRMEK İSTERİM SİZİ. GEZDİĞİNİZ ORTA ASYAYI BEN DE GEZİCEM NASİP OLURSA .

 30. Alper Kılıç said

  Sayın Hocam televizyondaki programlarınızı hiç kaçırmadan izlemeye çalışıyorum. Her programda hem çok şey öğreniyorum, hem de gururlanıyorum. Önceden sizi tanımamış olmamdan dolayı büyük bir rahatsızlık ve utanç duyuyorum. Gerek duruşunuz, gerek bilgi birikiminiz tarihinden övünç duyan herkesi gururlandırıyor. Bugüne kadar olan çalışmalarınız ve çabalarınız, aynı zamanda bir Türk tarihçisi olarak sırtlanmış olduğunuz büyük sorumluluk, eminim gelecekte karşılığını görecektir.
  Size ne kadar iltifat edilse bile yetersiz kalır.
  Saygılarımla…

 31. bilgin said

  yıl 2015, ben daha yeni seyrediyorum sizin televizyon programlarınızı.Türk tarihine büyük ilgim var.Bugüne kadar doğru bildiğimiz bazı konuların yanlış olduğunu sizin azim ve başarılı çalışmalarınız sayesinde öğrendik.İnşallah bu devlet sizin değerinizi anlarda gerekli imkanları verir ve daha nice bilgiler öğreniriz sayenizde.Sadece bu vatanın değil tüm türk dünyasının size ve sizin gibi değerli bilim insanlarına ihtiyacı var.Çin’e giderek çin’ce öğrenip kaynaklardan tarihimizle ilgili bilgileri bizlere göstermeniz türkdünyası için büyük bir nimet.Kimbilir daha nice bilgiler vardır gün yüzüne çıkacak.heyecanla bekliyoruz.Başarılarınızın devamını diliyorum.Sizden ve sizi yetiştiren anne ve babanızdan Allah razı olsun.Türk dünyası sizinle gurur duyuyor.Selamlar.

 32. Mehmet ali said

  Gökbörü adlı kitabınızda bahsettiğiniz fotoğrafları bizim de görme imkanımız var mı acaba?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: